پنج شنبه ١٨ آذر ١٤٠٠
اخبار > پیام ریاست


  چاپ        ارسال به دوست

پیام ریاست

بسمه تعالی

در دنیای امروز، دانایی یکی از محورها و شاخص های اصلی پیشرفت و تعالی هر جامعه به شمار می رود و منبع اصلی تولید اطلاعات و دانش جدید، حاصل فعالیت های پژوهشی است که انجام می گیرد. لذا پژوهش موتور محرک پیشرفت و توسعه محسوب می شود و راهی برای گسترش مرزهای علم و دانش و گشودن افق های درخشان است. پژوهش فعالیتی منسجم برای رسیدن به شناختی روشن است. پژوهش راهی برای گسترش مرزهای علم و دانش و گشودن افق های درخشان است  نقش انکارناپذیر پژوهش در توسعه جوامع پیشرفته، بر هیچکس پوشیده نیست.

حوزه پژوهشی، بستر مناسبی برای بروز و ظهور  خلاقیت­ ها در جهت شناسایی نقاط قوت و ضعف و ارایه راهکارهای مناسب، فراهم می کند. 

در این راستا ارتقاء کمی و کیفی فعالیت های پژوهشی در زمینه گسترش فرهنگ پژوهش و  هدفمند کردن تحقیقات، با استفاده از نتایج طرح­ های کاربردی می تواند در امر  افزایش درآمد و اشتغالزایی مثمر ثمر باشد. 

به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، تجاری‌سازی علم و تولید ثروت از یافته‌های علمی و رفع نیاز جامعه از طریق ارتباط دانشگاه و صنعت و تبدیل فکر و اندیشه به محصولات تجاری از تکالیف مهم پژوهشگران و سازمان‌های وابسته به پژوهش و فناوری محسوب می گردد و بر این اساس هرگونه توسعه علمی، صنعتی و فرهنگی، بدون پرداختن به امر پژوهش، با موفقیت چندانی همراه نخواهد بود

هفته پژوهش و فناوری، فرصت مناسبی برای توجه و تمرکز روی ابعاد مختلف امر پژوهش و فناوری در کشور فراهم می آورد تا تمامی فعالان این عرصه ضمن اطلاع از روندها و وضعیت موجود، برای آینده برنامه ریزی و اقدام های بهتر و مهم­تری را در دستور کار خود قرار دهند و فرصت مغتنمی جهت ایده پردازی و برنامه ریزی پژوهش محور در راستای طی نمودن مسیر توسعه کشور می باشد

به مناسبت قرارگرفتن در هفته پژوهش و فن‌آوری ، فرصت را غنیمت می‌شمارم تا ضمن عرض تبریک این مناسبت مهم به همه همکاران پژوهشگر و فن‌آوران حوزه دانشگاه، بار دیگر بر ضرورت تلاش مجدانه همگی عزیزان در این امهر مهم،تأکید کنم.

ضمناً، به مناسبت هفته پژوهش، وبینارهای مفیدی تدارک  دیده شده که پیشنهاد شرکت و بهره گیری کامل از مباحث را دارم.


دکتر بابک محمدی

معاونت آموزشهای عمومی و مهارتی (سما) واحد رودهن

 

 


١٢:٥٠ - چهارشنبه ٢٦ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ٣٦٨    /    تعداد نمایش : ٢٢٩بازديد اين صفحه :56394
بازديد امروز:76
کل بازديد سایت :2524385
بازديدکنندگان آنلاین :1
زمان بارگذاری :1/7969 ثانیه
كلیه حقوق مادی و معنوی این سـامانه متعلق به آموزشکده فنی حرفه‌ای سما (واحد رودهن) می باشد